Staff Lists

SCHOOL MANAGEMENT COMMITTEE

Executive Principal
Mr. Ishwori P. Lamichhane
Vice Principal
Mr. Buddhi P. Regmi

PARENT TEACHER ASSOCIATION

Executive Principal
Mr. Ishwori P. Lamichhane
Vice Principal
Mr. Buddhi P. Regmi

Academic Staff

Executive Principal
Mr. Ishwori P. Lamichhane
Vice Principal
Mr. Buddhi P. Regmi
Secondary Teacher
Laxmi Dhakal
Secondary Teacher
Ram Krishna Thapa
Secondary Teacher
Achyut Prasad Ghimire
Secondary Teacher
Romnath Subedi
Secondary Incharge
Shailaja Dhungana
L. Sec. Level Incharge
Bidhya Thapa
Secondary Teacher
Suresh Thapa
Secondary Teacher
Hariram Acharya
Secondary Teacher
Hari Prasad Subedi
Secondary Teacher
Deepak Dahal
Secondary Teacher
Parmananda Shakya
Secondary Teacher
Ruku Dhakal (Chalise)
Secondary Teacher
Dipendra Shrestha
Secondary Teacher
Hemraj Karki
L. Secondary Teacher
Shanta Panta
L. Secondary Teacher
Khemraj Dhakal
L. Secondary Teacher
Tej Prakash Dhungel
L. Secondary Teacher
Manju Bhatta
L. Secondary Teacher
Rajani Shrestha
L. Secondary Teacher
Bharat Kumar Ojhaiya
L. Secondary Teacher
Yagyaram Acharya
L. Secondary Teacher
Deepa Thapa
L. Secondary Teacher
Nagendra Prasad Bhattarai
L. Secondary Teacher
Amrita Adhikari
L. Secondary Teacher
Devi Prasad Bastola
Primary Incharge
Puja Dhungana
Primary Teacher
Roma Pradhan
Primary Teacher
Harsha Narayan Jha
Primary Teacher
Kumarmani Gajurel
Primary Teacher
Parbati Bohara Primary Teacher
Primary Teacher
Ambika Sanjel
Primary Teacher
Sangita Thapa
Primary Teacher
Rita Baral
Primary Teacher
Rashmi Paneru
Primary Teacher
Sanju Shakya
Primary Teacher
Sumitra Dhungana
Primary Teacher
Nima Sherpa
Primary Teacher
Pranita Acharya
Pre. Primary Teacher
Rekha Dhungana
Pre. Primary Teacher
Ranjita Karna
Pre. Primary Teacher
Deepa Khadka
Pre. Primary Teacher
Rupa Kuinkel
Pre. Primary Teacher
Saru Gurung
Pre. Primary Teacher
Kumari Sashankar
Pre. Primary Teacher
Mira Moktan
L. Secondary Teacher
Sanju Shrestha
Primary Teacher
Ramesh Shrestha
Primary Teacher
Rajesh Phuyal
Pre. Primary Teacher
Shiksha Paneru

Administration

Chief Accountant
Arjun Shakya
Accountant
Ajit Nepal
Office Assistant
Bidur Prasad Bhattarai
Office Assistant
Dipesh Kumar Nakarmi
Receiptionist
Subhadra Phuyal
Storekeeper
Manju Adhikari
Asst.Account
Mandira Bajracharya
Asst.Account
Pradeep Bajracharya
Librarian
Rashmi Dhakal
Health Assistant
Kumari Sherpa
Receiptionist
Muna Bista
Primary Teacher
Sarita Subedi
Driver
Dhan Bahadur Lama
Driver
Dinesh Shrestha
Office Helper
Taradevi Kaphle
Office Helper
Nishala Dhakal
Office Helper
Lila Karki
Office Helper
Kanchhi Pujari
Office Helper
Nisha Shrestha
Office Helper
Jamuna Adhikari
Office Helper
Aarati Gurung
Office Helper
Sunita Pokharel
Peon
Uddhav Raj Hamal
Bus Helper
Puskar Dahal Bus Helper
Bus Helper
Subash Rai
Office Helper
Maya Lama
Bus Helper
Surya Bahadur Rana
Bus Helper
Bikash Himdung
Driver
Uddhav Prasad Khatiwada
Bus Helper
Santosh Badal

ECA

Yoga Instructor
Shambhu Prasad Badal Yoga Instructor
ECA Incharge
Harisaran Lataula
Music Teacher
Keshav Adhikari
Dance Teacher
Sudha Gurung Dance Teacher
Music Teacher
Pradeep Nepali
Yoga Instructor
Ram Chandra Sapkota
Handwriting Teacher
Pasang Choti Sherpa Handwriting Teacher
Taekwandoo Instructor
Rupa Thapa
Drawing Teacher
Deena Shrestha
Music Teacher
Prasanna Shrestha

IT DEPARTMENT